Tillbaka till startsidan
Webblösning utvecklad av:  Meriq AB
Startande spelare:   242     Fördelning män/kvinnor:   90%/10%
Totalt antal starter: 519 Antal spelade starter: 436
 
 

Lördagen den 2 oktober 12:30 - Resultat

<< Tillbaka              Skriv ut
  Namn/Klubb 1
2
3
4
5
6
7
8
  Hcp/
ser
  Tot
hcp
  Totalt   Turbo    
1. Robin Noberg
Sundbybergs IK
221 227 209 168 208 215 214 238   12   96   1852     (R)
2. Marcus Tidbeck
Stureby BK
239 217 223 268 232 209 223 165   8   64   1840      
3. Felix Möller
Täby BwK
204 154 184 142 232 188 207 226   22   176   1825      
4. Stig Svensson
SK Nova
199 186 189 223 238 200 172 225   23   184   1816      
5. Dennis Eklund
Stureby BK
245 215 199 222 202 235 257 235   0   0   1810     (R)
6. Theo Westerlund
Team Baltzar BC
184 185 208 193 135 156 226 165   44   352   1804      
7. Markus Hoflin
SK Nova
246 180 199 192 197 203 219 195   21   168   1799      
8. Teodor Samuelsson
IS Göta
194 241 223 235 223 209 211 261   0   0   1797     (R)
9. Jonas Andersson
AIK
243 247 173 226 217 214 215 180   10   80   1795     (R)
10. Conny Juliusson
LC 17 BK Kristinehamn
256 204 176 224 182 182 204 224   14   112   1764      
11. Susanna Kiiskinen
Västerås SK BK
279 183 203 222 177 205 246 192   6   48   1755      
12. Patrik Westerlund
Team Baltzar BC
203 223 216 188 186 217 183 218   15   120   1754      
13. Tomas Norgren
Ludvika BK
179 241 242 236 178 224 211 204   4   32   1747     (R)
14. Max Ornered
Stureby BK
216 215 205 266 209 167 167 247   5   40   1732     (R)
15. Tomas Björnlund
SK Nova
179 194 202 184 163 196 190 153   33   264   1725      
16. Rasmus Samuelsson
BK Örnen
187 219 243 178 197 192 191 185   15   120   1712     (R)
17. Alexander Forsberg
BK Fermé
160 183 227 187 149 169 155 183   37   296   1709     (R)
18. Leo Ornered
Stureby BK
204 189 174 184 205 157 211 192   24   192   1708     (R)
19. Anton Gehlin
AIK
235 186 165 255 196 247 195 209   1   8   1696     (R)
20. Henrik Öhberg
LC 17 BK Kristinehamn
191 191 202 146 213 169 161 164   29   232   1669      
21. Albin Wase
Täby BwK
190 164 175 178 134 150 192 197   35   280   1660      
22. Sebastian Cronholm
AIK
193 231 224 168 193 215 202 179   6   48   1653     (R)
23. Kjell Isaksson
BK Ax
227 178 179 196 136 197 164 182   24   192   1651      
24. Alex Eriksson
BK Taggen
176 166 192 155 186 205 159 198   24   192   1629      
25. Sebastian Gustavsson
IK Sleipner
206 193 214 169 175 215 192 192   7   56   1612     (R)
26. Emelie Tiveljung
BK Merci
210 193 181 192 170 165 159 224   11   88   1582      
27. Andreas Andersson
BK Trol
186 188 148 149 170 159 151 199   29   232   1582      
28. Kim Mattsson
Zorrow Club
170 207 177 170 213 144 210 164   15   120   1575     (R)
29. Jan Cato Sparby
Wåxnäs BC
168 160 171 186 155 160 189 202   14   112   1503      
30. Kristoffer Ruohtula Svensson
IKW/Köping BK
127 192 182 154           10   40   695     (R)
31. Robert Lindberg
BK Jösse
178 143               0   0   321     (R)