Tillbaka till startsidan
Webblösning utvecklad av:  Meriq AB
Startande spelare:   214     Fördelning män/kvinnor:   92%/8%
Totalt antal starter: 375 Antal spelade starter: 349
 
 

Totala resultat för Västmanlandstouren Eskilstuna 21-22

<< Tillbaka              Skriv ut      Export till Excel, välj avgränsare:    

  Namn Klubb   Resultat   Hcp/ser   Totalt   Ser 8   Ser 7
1. Anneli Blomqvist B-K Eva   1905   4   1937   274   242
2. Carl Eklund IKW/Köping BK   1920   0   1920   201   204
3. Thimmy Sandberg Etuna Bowlingklubb   1737   21   1905   216   253
4. Magnus Lindkvist Ludvika BK   1903   0   1903   224   269
5. Viktor Danielsson IKW/Köping BK   1877   0   1877   220   216
6. Filip Wilhelmsson BK Kaskad   1875   0   1875   224   299
7. Peter Dammhag BK Force   1631   30   1871   193   196
8. Michael Wittendorff BK Örnen   1786   10   1866   201   222
9. Mikael Westman IKW/Köping BK   1766   12   1862   234   198
10. Markus Jansson BK Jösse   1861   0   1861   226   230
11. Michael Bjelke IKW/Köping BK   1698   20   1858   276   225
12. Lukas Sevelin BK Trol   1751   13   1855   222   272
13. Robin Noberg Sundbybergs IK   1756   12   1852   257   233
14. Katrin Fahlström Hammarby IF BF   1745   13   1849   241   206
15. Alex Joki Stureby BK   1760   11   1848   236   270
16. Sebastian Thörne BK Force   1736   13   1840   224   216
17. Marcus Tidbeck Stureby BK   1776   8   1840   173   231
18. Joakim Stål Ludvika BK   1789   6   1837   196   215
19. Sven-Olov Karlsson Etuna Bowlingklubb   1656   22   1832   224   214
20. Elias Sjögren BK Ax   1655   22   1831   223   187
21. Gustaf Bertlid BK Amiki   1469   45   1829   256   215
22. Christopher Lüttke BK Kaskad   1773   7   1829   201   221
23. Felix Möller Täby BwK   1649   22   1825   262   243
24. Eric Nordström Västerås SK BK   1713   14   1825   240   184
25. Ulf Sandberg BK Force   1617   26   1825   239   207
26. Stig Svensson SK Nova   1632   23   1816   248   195
27. Andreas Candelöf Eriksson Täby BwK   1555   32   1811   231   197
28. Alexander Thörne Gruvell BK Force   1699   14   1811   195   250
28 spelare till final + 2 st högsta rena slagning + 2 från Turbo
29. Dennis Eklund Stureby BK   1810   0   1810   235   257
30. Teodor Samuelsson IS Göta   1808   0   1808   233   215
31. Theo Westerlund Team Baltzar BC   1452   44   1804   209   270
32. Alvin Kvarnström BK Force   1680   15   1800   217   218
33. Markus Hoflin SK Nova   1631   21   1799   216   240
34. Frank Pettersson BK Force   1548   31   1796   221   263
35. Jonas Andersson AIK   1715   10   1795   190   225
36. Kennet Kaneby BK Force   1658   17   1794   275   175
37. Brian Folkesson BK Taifun   1721   9   1793   209   253
38. Alfred Odbert BK Nobel   1663   16   1791   227   241
39. Jan Ågren BK Brio   1644   18   1788   216   190
40. Pontus Moëll Västerås SK BK   1476   39   1788   210   205
41. Daniel de Matos Lobos BK Taifun   1556   28   1780   211   228
42. Matti Maaranen BK Nobel   1416   45   1776   189   282
43. Glenn Florens Kopparbergs BK   1519   32   1775   217   208
44. Jonny Andersson Etuna Bowlingklubb   1451   40   1771   230   201
45. Adam Hempel BK Force   1699   9   1771   184   232
46. Benny Axell BK Force   1703   8   1767   219   247
47. Thomas Holmberg BK Kaskad   1662   13   1766   236   170
48. Conny Juliusson LC 17 BK Kristinehamn   1652   14   1764   238   218
49. Fredrik Andersson Ludvika BK   1620   18   1764   173   243
50. Rasmus Samuelsson BK Örnen   1636   15   1756   195   249
51. Susanna Kiiskinen Västerås SK BK   1707   6   1755   198   252
52. Nicklas Odbert BK Nobel   1610   18   1754   276   188
53. Patrik Westerlund Team Baltzar BC   1634   15   1754   233   198
54. Robert Nilsson Sundbybergs IK   1490   33   1754   203   252
55. Patrik Lundqvist Vingåkers BK   1552   25   1752   215   226
56. Mathias Johansson Ludvika BK   1632   15   1752   204   240
57. Niklas Ek Stureby BK   1451   37   1747   239   221
58. Tomas Norgren Ludvika BK   1715   4   1747   208   215
59. Lars Eriksson Djurgårdens IF Bowlingförening   1546   25   1746   205   214
60. Robert Andersson Team Pergamon BC   1745   0   1745   234   190
61. Dennis Andersson Matteus-Pojkarna BK   1664   10   1744   215   244
62. Elliot Crosby AIK   1645   12   1741   196   203
63. Christian Engfors Etuna Bowlingklubb   1380   45   1740   226   224
64. Maria Lindius AIK   1436   38   1740   216   240
65. Max Ornered Stureby BK   1692   5   1732   252   172
66. Patrik Hillborg Matteus-Pojkarna BK   1604   16   1732   209   183
67. Tomas Regnander Värtans IK   1386   43   1730   211   213
68. Daniel Johansson Ludvika BK   1705   3   1729   190   250
69. Jerry Ekman-Wogel Stureby BK   1672   7   1728   206   200
70. Gunnar Åsberg Etuna Bowlingklubb   1495   29   1727   228   199
71. Tony Svensson Sundbybergs IK   1366   45   1726   191   245
72. Christopher Eklund Stureby BK   1590   17   1726   167   224
73. Tomas Björnlund SK Nova   1461   33   1725   186   223
74. Rickard Elfström BK Fermé   1392   41   1720   224   216
75. Niklas Edling Fyrishof BK   1440   35   1720   222   251
76. Robin Hultsten BK Kaskad   1691   3   1715   189   174
77. Emil Fors Matteus-Pojkarna BK   1371   43   1715   179   204
78. Vesa Heinonen Norrtälje BwK   1465   31   1713   212   184
79. Vesa Rontti IKW/Köping BK   1632   10   1712   201   213
80. Lars Josephson Matteus-Pojkarna BK   1350   45   1710   240   235
81. Alexander Forsberg BK Fermé   1413   37   1709   220   192
82. Tommy Sarlin Västerås SK BK   1589   15   1709   206   186
83. Leo Ornered Stureby BK   1516   24   1708   216   235
84. Carl Fröde Täby BwK   1610   12   1706   200   193
85. Matz Lindell Täby BwK   1562   18   1706   196   199
86. Sebastian Gustavsson IK Sleipner   1649   7   1705   191   228
87. Ronnie Laakso BK Norden   1465   30   1705   185   207
88. Elin Granström BK Prime Sthlm   1449   32   1705   152   219
89. Brian Moreno BK Trol   1560   18   1704   195   219
90. Håkan Hallin Etuna Bowlingklubb   1567   17   1703   208   208
91. Hans Gustavsson LC 17 BK Kristinehamn   1455   31   1703   169   209
92. Mathias Kern BK Örnen   1470   29   1702   205   202
93. Agneta Börjesson Etuna Bowlingklubb   1454   31   1702   183   214
94. Erik Hermansson IKW/Köping BK   1604   12   1700   212   194
95. Henrik Beijervall BK Glam   1611   11   1699   207   246
96. Josefin Hermansson Team X-Calibur BK   1666   4   1698   250   240
97. Mattias Persson Täby BwK   1561   17   1697   243   200
98. Kjell Isaksson BK Ax   1505   24   1697   226   253
99. Ambjörn Lindqvist Team Baltzar BC   1488   26   1696   224   228
100. Anton Gehlin AIK   1688   1   1696   210   196
101. Jonathan Havstad NBC Gullmarsplan BC   1508   23   1692   257   175
102. Marcus Karlsson BK Nobel   1636   7   1692   212   192
103. Niklas Gustafsson Matteus-Pojkarna BK   1372   40   1692   183   211
104. Joel Lindström Värtans IK   1425   33   1689   204   203
105. Mats Jansson Västerås SK BK   1462   28   1686   236   189
106. Jack Leinhard Team Linköping BC   1540   18   1684   182   231
107. Jessica Axelsson LC 17 BK Kristinehamn   1321   45   1681   185   213
108. Mikael Gustavsson BK Force   1501   22   1677   192   254
109. Henrik Sandell Matteus-Pojkarna BK   1316   45   1676   201   236
110. Per Jansson Stureby BK   1643   4   1675   198   183
111. Love Jonassen BK Kaskad   1322   44   1674   217   220
112. Bo Granholm Västerås SK BK   1529   18   1673   228   218
113. Stefan Moberg Etuna Bowlingklubb   1488   23   1672   209   211
114. Björn Kaneteg Matteus-Pojkarna BK   1438   29   1670   163   209
115. Henrik Öhberg LC 17 BK Kristinehamn   1437   29   1669   193   190
116. Harri Murtoinperä Kopparbergs BK   1404   33   1668   179   213
117. Tommi Scharin BK Force   1504   20   1664   200   211
118. Sebastian Cronholm AIK   1616   6   1664   175   215
119. Tommy Ackås Matteus-Pojkarna BK   1447   27   1663   222   180
120. Linus Bergman BK SF-04 Åtvidaberg   1302   45   1662   223   185
121. Ossi Heikkinen King Cobra BK Lindesberg   1414   31   1662   185   242
122. Jan Nordin Matteus-Pojkarna BK   1301   45   1661   210   202
123. Max Nyberg IKW/Köping BK   1300   45   1660   238   172
124. Albin Wase Täby BwK   1380   35   1660   232   227
125. Kenneth Melin King Cobra BK Lindesberg   1444   27   1660   200   182
126. Kent Halvarsson Västerås SK BK   1443   27   1659   180   200
127. Petri Kuusisto BK Amiki   1489   21   1657   192   251
128. Victor Forss Matteus-Pojkarna BK   1608   6   1656   195   158
129. Lennart Karlsson Etuna Bowlingklubb   1383   34   1655   206   203
130. Lars Hammarstedt Team Enköping BK   1470   23   1654   215   260
131. Andreas Gustavsson BK Loket   1606   6   1654   196   173
132. Anders Öhman Bokaj 76   1590   8   1654   187   200
133. Peter Dimander Uppsala BC 90   1540   14   1652   224   174
134. Jakob Bolin Åsman IKW/Köping BK   1481   21   1649   194   247
135. Claes Parmland Matteus-Pojkarna BK   1480   21   1648   223   222
136. Georgios Forsberg Matteus-Pojkarna BK   1286   45   1646   214   195
137. Kristoffer Strömberg BK Nobel   1332   39   1644   209   234
138. Mattias Rask Västerås SK BK   1467   22   1643   198   225
139. Anders Kugelberg Sundbybergs IK   1322   40   1642   246   152
140. Felix Bergman Team Gamleby BC   1466   22   1642   171   208
141. Ian Robinson AIK   1592   6   1640   201   243
142. Daniel Svahn BK Nobel   1583   7   1639   207   237
143. Marcus Pettersson Bålsta BC   1431   26   1639   191   213
144. Stefan Svahn LC 17 BK Kristinehamn   1372   33   1636   193   223
145. Alex Eriksson BK Taggen   1437   24   1629   222   183
146. Johan Brunsberg Team Enköping BK   1576   6   1624   198   178
147. Thomas Åhlén Sundbybergs IK   1487   17   1623   193   197
148. Andreas Forsgren BK Brio   1414   26   1622   183   191
149. Simon Palycha Stureby BK   1467   19   1619   200   137
150. Håkan Hellström Matteus-Pojkarna BK   1322   37   1618   174   203
151. Kim Mattsson Zorrow Club   1497   15   1617   207   204
152. Rickard Thelander Sundbybergs IK   1489   16   1617   188   270
153. Ulrika Laakso BK Agda   1254   45   1614   199   203
154. Kjell Wikström BK Karma   1532   10   1612   277   193
155. Erkki Samppala Karlslunds IF BF   1444   21   1612   202   181
156. Daniel Raymond-Persson Stureby BK   1250   45   1610   157   196
157. Marcus Lundqvist Matteus-Pojkarna BK   1529   10   1609   188   255
158. Henrik Östlund Matteus-Pojkarna BK   1358   31   1606   192   243
159. Tobias Boström BK Force   1500   13   1604   178   200
160. Mikael Hedqvist Domnarvets BS   1483   15   1603   184   182
161. My Olsson BK Stjärnan   1410   24   1602   204   202
162. Jonas Jonsson Värtans IK   1393   26   1601   213   240
163. Jimmy Krell Team Enköping BK   1361   30   1601   177   164
164. Leif Göthberg BK Nobel   1405   24   1597   235   203
165. Denise Egevall B-K Eva   1291   38   1595   230   156
166. Pamela Förström BwK Ankaret   1232   45   1592   233   212
167. Robert Hallgren IFK Sala   1383   26   1591   216   158
168. Kim Nyman BK Ax   1493   12   1589   229   205
169. Björn Karlsson LC 17 BK Kristinehamn   1435   19   1587   179   177
170. Anders Calmegård Etuna Bowlingklubb   1224   45   1584   224   177
171. Johan Andersson IFK Sala   1415   21   1583   229   202
172. Emelie Tiveljung BK Merci   1494   11   1582   235   170
173. Andreas Andersson BK Trol   1350   29   1582   228   180
174. Lars Waldemarsson King Cobra BK Lindesberg   1222   45   1582   163   176
175. Niclas Persson BK Karma   1453   16   1581   199   283
176. Reino Vargeng LC 17 BK Kristinehamn   1388   24   1580   177   155
177. Stefan Eriksson Vingåkers BK   1292   36   1580   173   170
178. Jonathan Andersson BK Nobel   1439   17   1575   190   222
179. Robert Lindberg BK Jösse   1575   0   1575   182   170
180. Bo Furu BK Fermé   1374   25   1574   226   192
181. Jan Nilsson BK Nobel   1349   28   1573   197   193
182. Elin Ek B-K Eva   1300   34   1572   187   230
183. Kim Nordin BK Triss   1518   6   1566   200   216
184. Markus Gustafsson Gävle KK   1422   18   1566   179   228
185. Carina Selvén Täby BwK   1202   45   1562   204   211
186. Staffan Nordmark Klockars BK Force   1385   21   1553   206   195
187. Per-Erik Freij Sundbybergs IK   1191   45   1551   208   232
188. Jonathan Eriksson BK Norden   1434   13   1538   177   198
189. Benjamin Lambert BK Trol   1232   38   1536   172   194
190. Karl-Gösta Borlund BK Norden   1295   30   1535   180   228
191. Carina Haglund BK Brio   1173   45   1533   190   231
192. Anders Hempel Jönköpings BS/Boys   1289   30   1529   176   185
193. Tomas Ytterberg Bokaj 76   1163   45   1523   201   191
194. Erik Andersson BK Fermé   1212   38   1516   202   212
195. Jan Cato Sparby Wåxnäs BC   1395   14   1507   208   175
196. Kristoffer Ruohtula Svensson IKW/Köping BK   1414   10   1494   150   155
197. Karl Pettersson BK Norden   1143   41   1471   178   175
198. Lars Henry Persson Karlslunds IF BF   1290   22   1466   156   220
199. Simon Karlsson Katrineholms AIK   1082   45   1442   195   208
200. Hans Gabrielsson Matteus-Pojkarna BK   1229   25   1429   211   164
201. Adrian Sjöholm Team Linköping BC   1354   9   1426   202   188
202. Mikael Hallberg Matteus-Pojkarna BK   1026   45   1386   187   197
203. Hanna Larsson BK Högland   1025   45   1385   169   215
204. Alexander Dimander Uppsala BC 90   950   45   1310   170   205
205. Tomas Laurén BK Kasi   989   35   1269   0   114
206. Daniel Wahrberg BK Trol   248   12   344   0   0