Tillbaka till startsidan
Webblösning utvecklad av:  Meriq AB
Startande spelare:   214     Fördelning män/kvinnor:   92%/8%
Totalt antal starter: 376 Antal spelade starter: 349
 
 

Turboresultat serie 3

<< Tillbaka              Skriv ut

  Namn Klubb   Serie 3   Hcp/ser   Redan
i final
 
1. Katrin Fahlström Hammarby IF BF   300   13   Ja  
2. Viktor Danielsson IKW/Köping BK   299   0   Ja  
3. Gunnar Åsberg Etuna Bowlingklubb   296   29      
4. Lukas Sevelin BK Trol   280   13   Ja  
5. Andreas Candelöf Eriksson Täby BwK   278   32   Ja  
6. Alex Joki Stureby BK   273   11   Ja  
7. Adam Hempel BK Force   272   9      
8. Alexander Thörne Gruvell BK Force   271   14   Ja  
9. Teodor Samuelsson IS Göta   266   0   Ja  
10. Christopher Lüttke BK Kaskad   265   7   Ja  
11. Ulf Sandberg BK Force   264   26   Ja  
12. Agneta Börjesson Etuna Bowlingklubb   264   31      
13. Alexander Forsberg BK Fermé   264   37      
14. Dennis Andersson Matteus-Pojkarna BK   263   10      
15. Leo Ornered Stureby BK   262   24      
16. Alvin Kvarnström BK Force   261   15      
17. Dennis Eklund Stureby BK   258   0   Ja  
18. Rasmus Samuelsson BK Örnen   258   15      
19. Mikael Hedqvist Domnarvets BS   257   15      
20. Glenn Florens Kopparbergs BK   256   32      
21. Tony Svensson Sundbybergs IK   255   45      
22. Michael Wittendorff BK Örnen   255   10   Ja  
23. Carl Eklund IKW/Köping BK   254   0   Ja  
24. Vesa Heinonen Norrtälje BwK   253   31      
25. Elin Granström BK Prime Sthlm   253   32      
26. Theo Westerlund Team Baltzar BC   252   44      
27. Brian Moreno BK Trol   251   18      
28. Robert Andersson Team Pergamon BC   249   0      
29. Andreas Forsgren BK Brio   248   26      
30. Sven-Olov Karlsson Etuna Bowlingklubb   247   22   Ja  
31. Markus Jansson BK Jösse   247   0   Ja  
32. Tomas Norgren Ludvika BK   246   4      
33. Thimmy Sandberg Etuna Bowlingklubb   245   21   Ja  
34. Joakim Stål Ludvika BK   244   6   Ja  
35. Michael Bjelke IKW/Köping BK   244   20   Ja  
36. Stefan Eriksson Vingåkers BK   244   36      
37. Daniel Raymond-Persson Stureby BK   244   45      
38. Daniel de Matos Lobos BK Taifun   243   28      
39. Peter Dammhag BK Force   242   30   Ja  
40. Harri Murtoinperä Kopparbergs BK   242   33      
41. Marcus Tidbeck Stureby BK   242   8   Ja  
42. Fredrik Andersson Ludvika BK   241   18      
43. Pontus Moëll Västerås SK BK   241   39      
44. Eric Nordström Västerås SK BK   240   14   Ja  
45. Anneli Blomqvist B-K Eva   239   4   Ja  
46. Frank Pettersson BK Force   239   31      
47. Bo Furu BK Fermé   239   25      
48. Elias Sjögren BK Ax   239   22   Ja  
49. Mikael Westman IKW/Köping BK   237   12   Ja  
50. Thomas Åhlén Sundbybergs IK   237   17      
51. Ronnie Laakso BK Norden   236   30      
52. Tomas Björnlund SK Nova   235   33      
53. Alfred Odbert BK Nobel   234   16      
54. Tomas Regnander Värtans IK   234   43      
55. Filip Wilhelmsson BK Kaskad   234   0   Ja  
56. Peter Dimander Uppsala BC 90   232   14      
57. Gustaf Bertlid BK Amiki   232   45   Ja  
58. Patrik Westerlund Team Baltzar BC   231   15      
59. Sebastian Cronholm AIK   231   6      
60. Tommy Ackås Matteus-Pojkarna BK   231   27      
61. Henrik Öhberg LC 17 BK Kristinehamn   231   29      
62. Felix Bergman Team Gamleby BC   231   22      
63. Denise Egevall B-K Eva   231   38      
64. Bo Granholm Västerås SK BK   229   18      
65. Hans Gustavsson LC 17 BK Kristinehamn   228   31      
66. Kristoffer Strömberg BK Nobel   228   39      
67. Håkan Hellström Matteus-Pojkarna BK   228   37      
68. Christopher Eklund Stureby BK   227   17      
69. Niklas Ek Stureby BK   227   37      
70. Jonathan Havstad NBC Gullmarsplan BC   227   23      
71. Jan Nilsson BK Nobel   227   28      
72. Thomas Holmberg BK Kaskad   226   13      
73. Vesa Rontti IKW/Köping BK   226   10      
74. Christian Engfors Etuna Bowlingklubb   226   45      
75. Lars Henry Persson Karlslunds IF BF   225   22      
76. Linus Bergman BK SF-04 Åtvidaberg   225   45      
77. Jonas Jonsson Värtans IK   225   26      
78. Elin Ek B-K Eva   225   34      
79. Brian Folkesson BK Taifun   224   9      
80. Robin Hultsten BK Kaskad   224   3      
81. Benny Axell BK Force   224   8      
82. Reino Vargeng LC 17 BK Kristinehamn   224   24      
83. Sebastian Thörne BK Force   223   13   Ja  
84. Niklas Gustafsson Matteus-Pojkarna BK   223   40      
85. Lars Josephson Matteus-Pojkarna BK   223   45      
86. Carina Haglund BK Brio   223   45      
87. Matz Lindell Täby BwK   222   18      
88. Henrik Beijervall BK Glam   222   11      
89. Kent Halvarsson Västerås SK BK   222   27      
90. Robin Noberg Sundbybergs IK   221   12   Ja  
91. Sebastian Gustavsson IK Sleipner   221   7      
92. Ossi Heikkinen King Cobra BK Lindesberg   221   31      
93. Johan Andersson IFK Sala   221   21      
94. Kjell Wikström BK Karma   221   10      
95. Simon Palycha Stureby BK   220   19      
96. Mattias Rask Västerås SK BK   220   22      
97. Markus Hoflin SK Nova   220   21      
98. Mats Jansson Västerås SK BK   220   28      
99. Lars Hammarstedt Team Enköping BK   220   23      
100. Jakob Bolin Åsman IKW/Köping BK   220   21      
101. Emil Fors Matteus-Pojkarna BK   219   43      
102. Tommy Sarlin Västerås SK BK   219   15      
103. Rickard Thelander Sundbybergs IK   219   16      
104. Kenneth Melin King Cobra BK Lindesberg   218   27      
105. Georgios Forsberg Matteus-Pojkarna BK   218   45      
106. Jimmy Krell Team Enköping BK   217   30      
107. Joel Lindström Värtans IK   217   33      
108. Markus Gustafsson Gävle KK   217   18      
109. Jonny Andersson Etuna Bowlingklubb   216   40      
110. Kennet Kaneby BK Force   216   17      
111. Alex Eriksson BK Taggen   216   24      
112. Stefan Svahn LC 17 BK Kristinehamn   216   33      
113. Lennart Karlsson Etuna Bowlingklubb   216   34      
114. Magnus Lindkvist Ludvika BK   216   0   Ja  
115. Felix Möller Täby BwK   216   22   Ja  
116. Kim Nyman BK Ax   215   12      
117. Lars Eriksson Djurgårdens IF Bowlingförening   215   25      
118. Carl Fröde Täby BwK   214   12      
119. Anton Gehlin AIK   214   1      
120. Jonathan Andersson BK Nobel   213   17      
121. Daniel Svahn BK Nobel   213   7      
122. Mathias Kern BK Örnen   212   29      
123. Stig Svensson SK Nova   212   23   Ja  
124. Matti Maaranen BK Nobel   212   45      
125. Petri Kuusisto BK Amiki   211   21      
126. Josefin Hermansson Team X-Calibur BK   211   4      
127. Björn Karlsson LC 17 BK Kristinehamn   211   19      
128. Jan Ågren BK Brio   210   18      
129. Max Ornered Stureby BK   210   5      
130. Karl-Gösta Borlund BK Norden   210   30      
131. Albin Wase Täby BwK   210   35      
132. Susanna Kiiskinen Västerås SK BK   209   6      
133. Kim Mattsson Zorrow Club   208   15      
134. Erik Hermansson IKW/Köping BK   207   12      
135. Anders Kugelberg Sundbybergs IK   207   40      
136. Nicklas Odbert BK Nobel   206   18      
137. Marcus Karlsson BK Nobel   206   7      
138. Ambjörn Lindqvist Team Baltzar BC   206   26      
139. Mattias Persson Täby BwK   206   17      
140. My Olsson BK Stjärnan   205   24      
141. Henrik Östlund Matteus-Pojkarna BK   205   31      
142. Mathias Johansson Ludvika BK   204   15      
143. Per Jansson Stureby BK   204   4      
144. Tomas Laurén BK Kasi   204   35      
145. Mikael Gustavsson BK Force   204   22      
146. Pamela Förström BwK Ankaret   204   45      
147. Rickard Elfström BK Fermé   204   41      
148. Niklas Edling Fyrishof BK   204   35      
149. Kjell Isaksson BK Ax   203   24      
150. Ulrika Laakso BK Agda   203   45      
151. Andreas Gustavsson BK Loket   202   6      
152. Henrik Sandell Matteus-Pojkarna BK   202   45      
153. Max Nyberg IKW/Köping BK   201   45      
154. Jonas Andersson AIK   200   10      
155. Jack Leinhard Team Linköping BC   200   18      
156. Jessica Axelsson LC 17 BK Kristinehamn   200   45      
157. Robert Nilsson Sundbybergs IK   199   33      
158. Marcus Lundqvist Matteus-Pojkarna BK   199   10      
159. Lars Waldemarsson King Cobra BK Lindesberg   199   45      
160. Maria Lindius AIK   198   38      
161. Stefan Moberg Etuna Bowlingklubb   198   23      
162. Jerry Ekman-Wogel Stureby BK   197   7      
163. Daniel Johansson Ludvika BK   197   3      
164. Staffan Nordmark Klockars BK Force   197   21      
165. Kristoffer Ruohtula Svensson IKW/Köping BK   196   10      
166. Johan Brunsberg Team Enköping BK   195   6      
167. Claes Parmland Matteus-Pojkarna BK   195   21      
168. Niclas Persson BK Karma   195   16      
169. Tobias Boström BK Force   194   13      
170. Patrik Hillborg Matteus-Pojkarna BK   194   16      
171. Björn Kaneteg Matteus-Pojkarna BK   194   29      
172. Victor Forss Matteus-Pojkarna BK   192   6      
173. Emelie Tiveljung BK Merci   192   11      
174. Anders Calmegård Etuna Bowlingklubb   192   45      
175. Robert Hallgren IFK Sala   192   26      
176. Erkki Samppala Karlslunds IF BF   191   21      
177. Anders Öhman Bokaj 76   191   8      
178. Conny Juliusson LC 17 BK Kristinehamn   190   14      
179. Leif Göthberg BK Nobel   189   24      
180. Benjamin Lambert BK Trol   189   38      
181. Håkan Hallin Etuna Bowlingklubb   188   17      
182. Tommi Scharin BK Force   187   20      
183. Elliot Crosby AIK   186   12      
184. Ian Robinson AIK   186   6      
185. Hans Gabrielsson Matteus-Pojkarna BK   186   25      
186. Anders Hempel Jönköpings BS/Boys   186   30      
187. Jan Cato Sparby Wåxnäs BC   185   14      
188. Erik Andersson BK Fermé   185   38      
189. Adrian Sjöholm Team Linköping BC   184   9      
190. Patrik Lundqvist Vingåkers BK   183   25      
191. Mikael Hallberg Matteus-Pojkarna BK   181   45      
192. Robert Lindberg BK Jösse   180   0      
193. Love Jonassen BK Kaskad   180   44      
194. Simon Karlsson Katrineholms AIK   178   45      
195. Andreas Andersson BK Trol   177   29      
196. Carina Selvén Täby BwK   177   45      
197. Per-Erik Freij Sundbybergs IK   174   45      
198. Marcus Pettersson Bålsta BC   173   26      
199. Jonathan Eriksson BK Norden   173   13      
200. Karl Pettersson BK Norden   168   41      
201. Kim Nordin BK Triss   167   6      
202. Tomas Ytterberg Bokaj 76   164   45      
203. Jan Nordin Matteus-Pojkarna BK   159   45      
204. Hanna Larsson BK Högland   144   45      
205. Alexander Dimander Uppsala BC 90   115   45      
206. Daniel Wahrberg BK Trol   12   12