Tillbaka till startsidan
Webblösning utvecklad av:  Meriq AB
Startande spelare:   214     Fördelning män/kvinnor:   92%/8%
Totalt antal starter: 376 Antal spelade starter: 349
 
 

Turboresultat serie 6

<< Tillbaka              Skriv ut

  Namn Klubb   Serie 6   Hcp/ser   Redan
i final
 
1. Henrik Beijervall BK Glam   300   11      
2. Lars Eriksson Djurgårdens IF Bowlingförening   292   25      
3. Markus Jansson BK Jösse   288   0   Ja  
4. Michael Wittendorff BK Örnen   288   10   Ja  
5. Daniel de Matos Lobos BK Taifun   275   28      
6. Simon Palycha Stureby BK   272   19      
7. Christian Engfors Etuna Bowlingklubb   271   45      
8. Filip Wilhelmsson BK Kaskad   269   0   Ja  
9. Alvin Kvarnström BK Force   269   15      
10. Carl Eklund IKW/Köping BK   266   0   Ja  
11. Glenn Florens Kopparbergs BK   266   32      
12. Jonny Andersson Etuna Bowlingklubb   262   40      
13. Dennis Eklund Stureby BK   258   0   Ja  
14. Brian Folkesson BK Taifun   257   9      
15. Robert Nilsson Sundbybergs IK   257   33      
16. Gunnar Åsberg Etuna Bowlingklubb   256   29      
17. Sven-Olov Karlsson Etuna Bowlingklubb   255   22   Ja  
18. Pontus Moëll Västerås SK BK   255   39      
19. Carl Fröde Täby BwK   254   12      
20. Max Nyberg IKW/Köping BK   254   45      
21. Emil Fors Matteus-Pojkarna BK   253   43      
22. Mikael Westman IKW/Köping BK   251   12   Ja  
23. Mathias Johansson Ludvika BK   250   15      
24. Jimmy Krell Team Enköping BK   250   30      
25. Niklas Gustafsson Matteus-Pojkarna BK   250   40      
26. Matti Maaranen BK Nobel   250   45      
27. Thomas Holmberg BK Kaskad   249   13      
28. Alfred Odbert BK Nobel   249   16      
29. Anton Gehlin AIK   248   1      
30. Petri Kuusisto BK Amiki   248   21      
31. Sebastian Thörne BK Force   247   13   Ja  
32. Teodor Samuelsson IS Göta   246   0   Ja  
33. Vesa Rontti IKW/Köping BK   245   10      
34. Joakim Stål Ludvika BK   244   6   Ja  
35. Jan Ågren BK Brio   244   18      
36. Björn Kaneteg Matteus-Pojkarna BK   244   29      
37. Agneta Börjesson Etuna Bowlingklubb   244   31      
38. Erkki Samppala Karlslunds IF BF   243   21      
39. Sebastian Gustavsson IK Sleipner   242   7      
40. Jerry Ekman-Wogel Stureby BK   241   7      
41. Jan Cato Sparby Wåxnäs BC   239   14      
42. Tomas Regnander Värtans IK   239   43      
43. Mattias Rask Västerås SK BK   238   22      
44. Leif Göthberg BK Nobel   238   24      
45. Katrin Fahlström Hammarby IF BF   236   13   Ja  
46. Christopher Lüttke BK Kaskad   235   7   Ja  
47. Lukas Sevelin BK Trol   235   13   Ja  
48. Mathias Kern BK Örnen   235   29      
49. Joel Lindström Värtans IK   235   33      
50. Tobias Boström BK Force   233   13      
51. Patrik Hillborg Matteus-Pojkarna BK   233   16      
52. Nicklas Odbert BK Nobel   233   18      
53. Andreas Candelöf Eriksson Täby BwK   233   32   Ja  
54. Patrik Westerlund Team Baltzar BC   232   15      
55. Ronnie Laakso BK Norden   232   30      
56. Leo Ornered Stureby BK   231   24      
57. Kjell Wikström BK Karma   230   10      
58. Alex Joki Stureby BK   230   11   Ja  
59. Matz Lindell Täby BwK   230   18      
60. Ambjörn Lindqvist Team Baltzar BC   230   26      
61. Maria Lindius AIK   230   38      
62. Anneli Blomqvist B-K Eva   229   4   Ja  
63. Kennet Kaneby BK Force   229   17      
64. Alex Eriksson BK Taggen   229   24      
65. Peter Dammhag BK Force   229   30   Ja  
66. Tomas Björnlund SK Nova   229   33      
67. Tomas Norgren Ludvika BK   228   4      
68. Kim Nordin BK Triss   228   6      
69. Eric Nordström Västerås SK BK   228   14   Ja  
70. Peter Dimander Uppsala BC 90   228   14      
71. Robin Noberg Sundbybergs IK   227   12   Ja  
72. Gustaf Bertlid BK Amiki   227   45   Ja  
73. Kjell Isaksson BK Ax   226   24      
74. Viktor Danielsson IKW/Köping BK   225   0   Ja  
75. Jonas Andersson AIK   225   10      
76. Jan Nordin Matteus-Pojkarna BK   225   45      
77. Robin Hultsten BK Kaskad   224   3      
78. Markus Hoflin SK Nova   224   21      
79. Ulf Sandberg BK Force   224   26   Ja  
80. Bo Granholm Västerås SK BK   223   18      
81. Stig Svensson SK Nova   223   23   Ja  
82. Benny Axell BK Force   222   8      
83. Max Ornered Stureby BK   221   5      
84. Sebastian Cronholm AIK   221   6      
85. Tommy Sarlin Västerås SK BK   221   15      
86. Markus Gustafsson Gävle KK   221   18      
87. Ossi Heikkinen King Cobra BK Lindesberg   221   31      
88. Elin Ek B-K Eva   221   34      
89. Lars Josephson Matteus-Pojkarna BK   221   45      
90. Linus Bergman BK SF-04 Åtvidaberg   221   45      
91. Mattias Persson Täby BwK   220   17      
92. Anders Kugelberg Sundbybergs IK   220   40      
93. Kristoffer Ruohtula Svensson IKW/Köping BK   219   10      
94. Erik Hermansson IKW/Köping BK   218   12      
95. Christopher Eklund Stureby BK   218   17      
96. Kent Halvarsson Västerås SK BK   218   27      
97. Marcus Tidbeck Stureby BK   217   8   Ja  
98. Alexander Thörne Gruvell BK Force   216   14   Ja  
99. Håkan Hallin Etuna Bowlingklubb   216   17      
100. Fredrik Andersson Ludvika BK   216   18      
101. Tommi Scharin BK Force   216   20      
102. Stefan Moberg Etuna Bowlingklubb   216   23      
103. Kenneth Melin King Cobra BK Lindesberg   216   27      
104. Ulrika Laakso BK Agda   216   45      
105. Reino Vargeng LC 17 BK Kristinehamn   215   24      
106. My Olsson BK Stjärnan   215   24      
107. Patrik Lundqvist Vingåkers BK   215   25      
108. Andreas Gustavsson BK Loket   214   6      
109. Niklas Ek Stureby BK   214   37      
110. Magnus Lindkvist Ludvika BK   213   0   Ja  
111. Love Jonassen BK Kaskad   213   44      
112. Jessica Axelsson LC 17 BK Kristinehamn   213   45      
113. Marcus Karlsson BK Nobel   212   7      
114. Elias Sjögren BK Ax   212   22   Ja  
115. Vesa Heinonen Norrtälje BwK   212   31      
116. Susanna Kiiskinen Västerås SK BK   211   6      
117. Mats Jansson Västerås SK BK   211   28      
118. Elliot Crosby AIK   210   12      
119. Felix Möller Täby BwK   210   22   Ja  
120. Stefan Svahn LC 17 BK Kristinehamn   210   33      
121. Per Jansson Stureby BK   209   4      
122. Marcus Pettersson Bålsta BC   208   26      
123. Tomas Laurén BK Kasi   208   35      
124. Carina Selvén Täby BwK   208   45      
125. Rasmus Samuelsson BK Örnen   207   15      
126. Thimmy Sandberg Etuna Bowlingklubb   207   21   Ja  
127. Henrik Sandell Matteus-Pojkarna BK   207   45      
128. Kim Mattsson Zorrow Club   206   15      
129. Alexander Forsberg BK Fermé   206   37      
130. Benjamin Lambert BK Trol   206   38      
131. Johan Brunsberg Team Enköping BK   205   6      
132. Lars Henry Persson Karlslunds IF BF   205   22      
133. Michael Bjelke IKW/Köping BK   204   20   Ja  
134. Hans Gustavsson LC 17 BK Kristinehamn   204   31      
135. Anders Calmegård Etuna Bowlingklubb   204   45      
136. Georgios Forsberg Matteus-Pojkarna BK   204   45      
137. Harri Murtoinperä Kopparbergs BK   203   33      
138. Tommy Ackås Matteus-Pojkarna BK   202   27      
139. Lennart Karlsson Etuna Bowlingklubb   202   34      
140. Tony Svensson Sundbybergs IK   202   45      
141. Anders Öhman Bokaj 76   201   8      
142. Jack Leinhard Team Linköping BC   201   18      
143. Denise Egevall B-K Eva   201   38      
144. Ian Robinson AIK   200   6      
145. Theo Westerlund Team Baltzar BC   200   44      
146. Victor Forss Matteus-Pojkarna BK   199   6      
147. Brian Moreno BK Trol   199   18      
148. Björn Karlsson LC 17 BK Kristinehamn   199   19      
149. Pamela Förström BwK Ankaret   199   45      
150. Jonathan Andersson BK Nobel   198   17      
151. Jonas Jonsson Värtans IK   198   26      
152. Henrik Öhberg LC 17 BK Kristinehamn   198   29      
153. Frank Pettersson BK Force   197   31      
154. Lars Waldemarsson King Cobra BK Lindesberg   197   45      
155. Tomas Ytterberg Bokaj 76   197   45      
156. Conny Juliusson LC 17 BK Kristinehamn   196   14      
157. Niclas Persson BK Karma   196   16      
158. Jonathan Havstad NBC Gullmarsplan BC   196   23      
159. Jan Nilsson BK Nobel   195   28      
160. Mikael Gustavsson BK Force   193   22      
161. Robert Lindberg BK Jösse   192   0      
162. Per-Erik Freij Sundbybergs IK   192   45      
163. Kim Nyman BK Ax   191   12      
164. Felix Bergman Team Gamleby BC   191   22      
165. Elin Granström BK Prime Sthlm   191   32      
166. Kristoffer Strömberg BK Nobel   191   39      
167. Rickard Elfström BK Fermé   191   41      
168. Erik Andersson BK Fermé   189   38      
169. Thomas Åhlén Sundbybergs IK   188   17      
170. Andreas Forsgren BK Brio   188   26      
171. Andreas Andersson BK Trol   188   29      
172. Dennis Andersson Matteus-Pojkarna BK   186   10      
173. Albin Wase Täby BwK   185   35      
174. Karl Pettersson BK Norden   185   41      
175. Adam Hempel BK Force   184   9      
176. Niklas Edling Fyrishof BK   184   35      
177. Hans Gabrielsson Matteus-Pojkarna BK   182   25      
178. Henrik Östlund Matteus-Pojkarna BK   181   31      
179. Robert Andersson Team Pergamon BC   180   0      
180. Lars Hammarstedt Team Enköping BK   180   23      
181. Karl-Gösta Borlund BK Norden   180   30      
182. Robert Hallgren IFK Sala   179   26      
183. Anders Hempel Jönköpings BS/Boys   179   30      
184. Daniel Raymond-Persson Stureby BK   179   45      
185. Jakob Bolin Åsman IKW/Köping BK   178   21      
186. Josefin Hermansson Team X-Calibur BK   177   4      
187. Emelie Tiveljung BK Merci   176   11      
188. Carina Haglund BK Brio   176   45      
189. Daniel Svahn BK Nobel   175   7      
190. Mikael Hedqvist Domnarvets BS   173   15      
191. Håkan Hellström Matteus-Pojkarna BK   172   37      
192. Stefan Eriksson Vingåkers BK   171   36      
193. Jonathan Eriksson BK Norden   170   13      
194. Staffan Nordmark Klockars BK Force   170   21      
195. Claes Parmland Matteus-Pojkarna BK   169   21      
196. Bo Furu BK Fermé   169   25      
197. Johan Andersson IFK Sala   168   21      
198. Mikael Hallberg Matteus-Pojkarna BK   168   45      
199. Hanna Larsson BK Högland   168   45      
200. Marcus Lundqvist Matteus-Pojkarna BK   164   10      
201. Simon Karlsson Katrineholms AIK   162   45      
202. Rickard Thelander Sundbybergs IK   155   16      
203. Daniel Johansson Ludvika BK   154   3      
204. Adrian Sjöholm Team Linköping BC   153   9      
205. Alexander Dimander Uppsala BC 90   144   45      
206. Daniel Wahrberg BK Trol   12   12